Granulinio katilo montavimas

Granulinio katilo montavimas Jūsų katilinėje. Plačiau apie granulinio katilo populiarėjimo priežastis, katilų rūšis bei ypatybes.

Granulines katilines montuojame Vilniuje ir Vilniaus rajone. Kartais klientai kreipiasi dėl granulinės katilinės montavimo jau išsirinkę granulinio katilo modelį ir gamintoją, o kartais džiaugiamės galėdami klientui padėti išsirinkti. Konsultuojame bei padedame apsispręsti dėl jo būstui tinkamiausio varianto.

Visai neseniai pradėjome ne tik montuoti granulinius, kieto kuro, dujinius katilus, bet ir juos parduoti! Ta proga daugumai granulinių katilų taikome nuo 10 iki 30 procentų nuolaidas!  
Kainas sužinosite mums paskambinę arba parašę el. paštu.

Norėdami platesnės informacijos/konsultacijos bei susitarti dėl katilinės montavimo, skambinkite telefonu +37069000082. Taip pat galite rašyti info@rivus.lt.

Klausimai, kuriuos turėtume aptarti: ar esate išsirinkę granulinių katilų gamintoją, o gal jau ir tikslų modelį. Jei ne, koks bus šildomas plotas kv.m., kokius šildymo prietaisus esate numatę (grindinį šildymą, radiatorius, ar kombinuosite ir tą, ir tą).

Didelis katilų populiarumas į rinką pritraukė ir didžiulę granulinių katilų pasiūlą. Iš kelių dešimčių, o gal net ir šimtų, savo klientams rekomenduotume vos kelis granulinių katilų gamintojus, dėl kurių patikimumo neabejojame. Su komanda esame montavę ir paleidinėję skirtingų granulinių katilų. Montuodami bei aptarnaudami šias katilines bei bendraudami su jų savininkais, sukaupėme patirties ir padarėme keletą išvadų.

Granulinio katilai plačiau pradėti naudoti tik prieš keletą metų, tačiau šiai dienai tai sparčiai populiarėjanti katilų rūšis. Per keletą paskutinių metų granuliniai katilai sulaukė dėmesio naujakurių tarpe, ir savo populiarumu gali varžytis su dujiniais ar net kieto kuro katilais.

Granulinių katilų populiarėjimo priežastys: sąlyginai nebrangi kuro (granulių) kaina, ženkliai didesnis komfortiškumas lyginant su malkiniais katilais, o kai kuriuos modelius galima kūrenti kelių rūšių kuru, t.y. medžio ar anglies granulėmis, malkomis arba briketais.

Tai nėra geoterminis, dujinis ar kitas priežiūros nereikalaujantis katilas. Granulinius  katilus  reikia valyti, reguliuoti kai kuriuos parametrus, taip pat sandėliuoti granules (būtinai sausoje patalpoje), papildyti kuru ir t.t. Trumpai tariant, tai yra tas pats kieto kuro katilas, kurį reikia kur kas rečiau papildyti kuru.

Pagrindinis skirtumas tarp granulinių katilų, tai jų pagrindinė dalis – degiklis.

Fakelinis degiklis

Tai degiklis dažniausiai statomas į katilo dureles arba į šoną, turintis permatomą lanksčią žarną granulių padavimui ir atskirą bunkerį. Šie degikliai pradžioje buvo naudojami deginti grūdus, vėliau modifikuoti ir imta kūrenti medžio granules. Pagrindiniai degiklio privalumai – jį galima nesudėtingai įmontuoti į buvusį kieto kuro katilą, taip pat šis degiklis yra atlaidus prastos kokybės granulėms, kadangi turi spiruoklinį tiekimo sraigtą – šneką, ir yra sąlyginai pigūs.

Fakeliniai degikliai dažnai perkaista, kadangi elektrinė dalis yra pačiame degiklyje. Palyginus su kitų tipų degikliais, jie turi nedidelį naudingumo koeficientą. O pagrindinis trūkumas, tai yra „privalumas“ kurį akcentuoja kone visi pardavėjai – automatinis uždegimas. Kadangi šie degikliai neturi budėjimo režimo, jie granules uždega automatiškai, o kai nebėra šilumos poreikio – užgesina. Iš pažiūros, tai kaip ir neblogai, nes esant mažam šilumos poreikiui yra taupomos granulės. Taip, granulių esant šiltesniam orui šie degikliai suvartoja šiek tiek mažiau, tačiau gamintojai nutyli, kiek šie degikliai suvartoja elektros energijos užkūrimo metu. Medžio granulės juk neužsidega taip lengvai kaip popierius, todėl ir energijos joms pakurti reikia daugiau. O pagrindinė užkūrimo teno bėda ta, kad jis, kaip ir visi elektriniai prietaisai turi deklaruojamą įjungimų – išjungimų skaičių, tačiau greičiausiai, net ir jo nepasiekus jis perdegs, ir teną reikės pakeisti nauju.

Retortinis degiklis

Tai degiklis, įmontuotas katilo apatinėje dalyje, ne durelėse. Tai duoda šiek tiek aukštesnį naudingumo koeficientą, kadangi ugnis kaitina visą katilą nuo pat apačios skirtingai nuo degiklio sumontuoto durelėse, kurios yra aukščiau. Dėl savo granulių padavimo konstrukcijos ir oro tiekimo, retortinis degiklis granules degina efektyviau nei fakeliniai degikliai. Šie degikliai pradžioje buvo skirti kurenti tik granuliuotą anglį, o kurenant medžio granules (ypatingai prastesnės kokybės) strigdavo padavimo sraigtas – šnekas. Kai kurie gamintojai šia problemą išsprendė, ir patobulinti degikliai veikia puikiai, tačiau ne visi, todėl yra likusi nuostata, kad šie degikliai yra problematiški. Dėl savo konstrukcijos šie degikliai  dažnai neturi automatinio granulių uždegimo funkcijos, tačiau turi budėjimo režimą, kurio metu yra išjungiamas granulių tiekimas ir ventiliatorius, todėl granulės vos smilksta, tarsi cigaretė. Tam, kad granulės neužgestų, periodiškai trumpam yra įjungiamas ventiliatorius ir granulių papildymas.

Tiesus kuro padavimo degiklis (horizontalus)

Tai naujausios kartos degiklis, pradėtas gaminti neseniai, sujungus visų prieš tai buvusių degiklių geriausias savybes. Tai pats tinkamiausias ir ekonomiškiausias rinkoje degiklis skirtas kūrenti medžio granules. Tiesaus tipo degikliai turi didesnį naudingumo koeficientą lyginant tiek su fakeliniu, tiek su retortiniu degikliu. Šis degiklis neturi stataus kampo, todėl granulės yra tiekiamos be pasipriešinimo. Tuo tekę įsitikinti ir praktikoje, kuomet į bunkerį kartu su granulėmis nepastebėtas įkrito nemažas varžtas, tačiau šnekas neužsikirto, o gerokai sulankstytą ir apgadintą varžtą klientas rado degiklyje, kartu su sudegusių granulių pelenais. Tad apie „atlaidumą“ prastesnės kokybės granulėms, kogero net neverta rašyti.

Dėl savitos oro tiekimo sistemos kuras dega ypač efektyviai, nes maksimalus oro srautas paduodamas tiesiai į granules tiek iš viršaus, tiek iš apačios.

Degiklio trūkumai:

Didesnė kaina. Lyginant panašius katilus su retortiniu ir horizontaliu degikliais, tiesus degiklis kainuoja apie 300 eurų daugiau.

Yra pritaikytas kurenti pagrinde medžio granules. Galima kūrenti ir granuliuotą anglį, tačiau kartais gali tekti nustumti susikaupusius pelenus, kurie yra tvirtesni nei medžio ir orapūtė jų paprasčiausiai nenupučia.

Kol kas yra mažas galingumo pasirinkimas. Jei jums reikia galingesnio katilo nei 40 kw, horizontalaus degiklio galite jam nerasti. Kogero tai tik laiko klausimas, kuomet gamintojau pradės gaminti šiuos degiklius ir didesnės galio katilams.