Dujinio katilo montavimas

Dujinio katilo montavimas. Plačiau apie dujinių katilų tipus, jų ypatybes, montavimą. Įrengiame katilines, montuojame įvairaus tipo ir gamintojų dujinius katilus.

Daugiau informacijos apie dujinio katilo montavimą Jūsų namuose, suteiksime telefonu +37069000082.

Dujinius katilus galima įsigyti jau ir pas mus! Akcijos katilų montavimo  ir katilinės įrengimo paslaugoms! Sužinokite daugiau, paspaudę skiltį dujiniai katilai.

Kodėl žmonės dažnai renkasi savo namuose montuoti dujinį katilą?

 • sąlyginai nebrangūs dujinio katilo montavmo ir pačio katilo kaštai
 • šildymo būdas, nereikalaujantis daug priežiūros
 • kondensaciniai katilai gali dirbti itin žemuose temperatūriniuose režimuose
 • pigesni kamino įrengimo kaštai (turbininiams dujiniams katilams)

Dujinių katilų tipai ir jų montavimo ypatybės:

 • Dujiniai kondensaciniai katilai. Tai populiariausi ir dažniausiai pasirenkami dujiniai katilai įrenginėjant naują būstą. Apie šių katilų veikimo principą internete yra tikrai daug informacijos, todėl trumpai apie naudą, kuri suteikiama vartotojui.
 1.  Dujinis kondensacinis katilas ypatingai efektyviai dirba, jei yra sumontuota tik grindinio šildymo sistema. Šildomoms grindims yra reikalinga palyginus labai neaukšta temperatūra, o kondensacinis katilas, puikiai dirba žemose temperatūrose, todėl gaunamas itin aukštas naudingumo koeficientas.
 2. Katilo dūmtraukis dažniausiai vedamas per lauko sieną ir yra horizontalus, o tai yra gerokai pigiau nei įrenginėti įprastinį kaminą. Dėl paprastesnio dūmtraukio įrengimo, dujinio kondensacinio katilo montavimas ypatingai geras pasirinkimas žmonėms, atsisakiusiems centrinio šildymo sistemų savo butuose. Dujinių katilų montavimui nereikia daryti atskiros kamino šachtos, kurią daugiabučiuose namuose  dažniausiai yra neįmanoma įrengti.
 3. Dujiniai kondensaciniai katilai yra brangesni nei atmosferiniai, tačiau sutaupytos dujų sąskaitos yra ženklios, ir brangiau sumokėta investicija greitai atsiperka.
 • Dujiniai atmosferiniai katilai, tai natūralios traukos katilai, degimo produktus šalinantys per dūmtraukį be ventiliatoriaus pagalbos. Privalumas prieš kitus dujinio katilo tipus – jie yra patys pigiausi. Tačiau vertinant dideles ir vis didėjančias dujų kainas, šis pranašumas po kelių naudojimo metų išnyks (palyginus su dujiniu kondensaciniu katilu). Šis skirtumas dar greičiau sumažės, jei katilas dirbs nedideliais temperatūriniais režimais, pvz., name sumontuota grindinio šildymo sistema. Sugalvoti daugiau objektyvių priežaščių, kodėl vertėtų rinktis savo namuose montuoti šio tipo dujinius katilus, išskyrus kainą, būtų sunku.

Reikėtų nepamiršti, kad bet koks katilas nedirbs efektyviai ir ekonomiškai jei nebus tinkamai sumontuotas, todėl pradėti reikėtų nuo kvalifikuotų specialistų pasirinkimo.

 Ką dar reikėtų žinoti, jei savo namuose nusprendėte montuoti dujinį katilą?

 1. Tai beveik visiškai priežiūros nereikalaujantis šildymo katilas, nepaisant to, kad jam, kaip ir visiems kitiems katilams periodiškai reikia valyti šilumoikaitį, ir prieš kiekvieną šildymo sezoną atlikti techninę profilaktiką. Apie tai paprastai smulkiau papasakoja ir paaiškina kiekvieno gamintojo atstovas.
 2. Dujinio katio montavimui reikalingas projektas.
 3. Dujinės katilinės yra priduodamos dujų tinklams, todėl dujinių katilų montavimui taikomi tam tikri specifiniai reikalavimai.

Keletas iš pastebimų dujinių katilų montavimo klaidų  - nepakankama ventiliacija, netinkama elektros instaliacija, per mažas lango stiklo plotas (min. 1kvm gryno stiklo).

Dujinės katilinės pliusas tas, jog ją įmanoma įrengti netgi nesant miesto dujotiekiui, o dujas tiekiant iš suskystintų dujų balionų. Tam reikalingos nedidelės katilo modifikacijos, kurias siūlo kone visi gamintojai, ir balionų sistema, iš kurios katilui tiekiamos dujos. Reikėtų paminėti, kad tai brangesnė alternatyva, tačiau kartais galinti pasitarnauti netgi laikinai dingus pagrindiniam dujų tiekimui, arba nuolat negyvenamose patalpose.

Dujinis šildymo tipas yra vienas brangesnių, tačiau tinkamai sumontavus katilinę ir šildymo sistemą, apšiltinus namą, bei pasirinkus optimalią temperatūrą, galima turėti patogų ir ganėtinai ekonomišką šildymo būdą.

Populiariausi dujinių katilų gamintojai: BAXI, PROTHERM, VIESSMANN, JUNKERS, RADIANT. Dujinių katilų kainos priklausomai nuo gamintojo ir parametrų, gali svyruoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų.

Norėdami platesnės informacijos/konsultacijos bei susitarti dėl katilinės montavimo, skambinkite telefonu 860044010.